Záchranné pomůcky

Záchrana je dalším oborem naší činnosti, tedy nikoliv jako taková, ale výroby pomůcek pro ni. Z vodáckého hlediska jde hlavně o házecí pytlíky, tažná lana, plovací vaky na pádla, nafukovací vaky do lodí jako zabezpečení proti potopení a další drobnosti.

Házecí pytlíky

Jsou vyrobeny z materiálu podobného korduře, tedy velmi odolného proti oděru a poškození, barevně v barvě červené a žluté – tedy tak aby byl ve vodě ideálně vidět. Lano je použito plovoucí o průměru 10 mm také červeno žluté, tedy skvěle viditelné. Plovací deska na dně vaku zajišťuje jeho dobré použití. Délka lana odpovídá deklarované délce použití v rozmezí 10-25m.

Kombinovaný záchranný systém

Popruh, který je pomocí přezek uchycen v pase na těle vodáka. na tomto širokém popruhu je na jedné ruce s pomocí užších popruhů a menších přezek uchycen házecí pytlík 15 nebo 20 m kulatý a na druhé straně 5-10 m dlouhý „flip line“, či jinak použitelná záchranná šňůra. Přívěškem může být i karabina. Obě lana lze efektivně rychle z opasku sejmout a rychle použit. Pak opět přidělat. Tato pomůcka nachází uplatnění hlavně u raftových průvodců či vědoucích dětských oddílů.

Hopšňůra

Tato záchranná pomůcka se používá k záchraně materiálu, spíše drobnějšího. Navázat na sebe nebo i na loď krátkou i když pružnou šňůrou zachraňovanou loď plnou vody nebo dokonce plovoucího vodáka může být bez možnosti šňůru rychle uvolnit nebezpečné pro samotného zachránce.

Vodotěsné lékarničky

Z velmi dobře viditelného materiálů vyrábíme vodotěsná pouzdra na lékarničky, které ve dvou velikostech dodáváme vč. obsahu, nebo bez něj.

Součástí obsahu již vybavených lékarniček je leukoplast,pružné obinadlo, gázový, kompresní a tlakový obvaz, hotový obvaz, šátek trojcípý, pružné obinadlo, nůžky a chirurgické rukavice.

Tažné systémy pro vodní záchranu

Tažná lana pro seakajaking/anglicky tow line, německy Schleppleine – obal s vnitřním lanem o průměru ideálně kolem 6 mm, používaném na vodních plochách k záchraně a to většinou tažením. Provedení jsou různá, opět převážně na vývoz.

Plovací vaky na pádla

Paddlefloats nasaditelné na list pádla a převážně nafukovací, jsou užívány k pomocné záchraně na vodních plochách. Model jsou různé od jednoduchých po složitějších od jednokomorových po dvoukomorové. Převážně v červené max. žluté barvě, opět aby byly dobře na vodě vidět. Materiálově je neipoužívanějším materiálem Nylon 210 nebo Softplein.