Příslušenství k lodím

V našem portfoliu špricdek a krytů límců je aktuálně několik desítek modelů a bezpočet velikostních provedení, které se pohybují od cenově velmi dostupných jednoduchých modelů pro nenáročné uživatele, až po velmi propracované modely s kapsami, kšandami, integrovanými vodotěsnými úschovnými komorami a dalšími nadstandartními prvky, které ocení náročnější vodáci.

Díky mnohaletým zkušenostem s výrobou příslušenství lodí jako špricdek, krytů límců a sedaček do kajaků a kanoí umíme jako jedni z mála firem na světě vyrobit skvěle padnoucí produktpro jakoukoliv loď.

Nylonové špricdeky

Špricdeky neboli krycí zástěry na kajaky a kanoe jsou vyráběny v mnoha modifikacích provedení (kapsičky, kšandy, zipy a další vychytávky) , v mnoha velikostech podle typů kajaků a převážně z nylonů a jsou jak šité a podlepované, tak svářené. Prostě sortiment modelově snad nejrozmanitější a to jak provedením tak materiálem i barvami.

Nylonové přepravní kryty pro kajaky a kanoe

O krytech platí totéž co o špricdekách, snad jen kapsičky na nich nejsou, i když jednou ze specialit je kryt se zipem a vnitřní síťovinou, takže nasadíte kryt na loď, rozepnete zip vložíte mokré věci a odjedete na další místo. Tam sejmete celý kryt a pověsíte na věšák, strom či kam a věci vám pěkně prosychají.

Nafukovací vaky do kajaků, kanoí a plachetnic Optimist

Jsou vyráběny z folií nebo nylonových nánosovaných tkanin nižších gramáží. Převážně pro jejich výrobu používáme folie PVC/PU o sílách mezi 0,25 až 0,4 mm. Tvarování je tvořeno podle požadavků lodí a jsme schopni dělat vaky všech velikostí pro různé typy a velikosti kajaků, kanoí i menších plachetnic. Vaky jsou vybaveny tou správně dlouhou hadičkou aby bylo možné je pohodlně nafukovat z otvoru pro sezení jezdce. Konec hadičky je vybaven buď prostým kolíčkem, coby ventilkem, nebo ventily Carmo (zatlačovací) resp. Halkey-Roberts (šroubovací).

Sedačky a opěrky do lodí

Jednoduše vybavené kajaky a kanoe, které jsou levnější a proto pro mnoho zákazníků zajímavé cenově, můžete doplnit o některé naše další výrobky.

Pro jednoduché plastové sedačky v kajacích děláme různé sedačky z pěny, které činí sezení v kajaku pohodlnější. Totéž platí o sedácích, vlastně jakýchsi polštářcích na sedačky do otevřených kanoí.

Palubní vaky pro turistické kajaky

Palubní vaky vyrábíme jak ve voděodolné tak například v síťované formě a použitelné jsou na většinu mořských kajaků. Materiálově jsou vyrobeny převážně z oboustranně nánosovaných textilií vyšší gramáže, jako je Plastel, Plasten apod. Některé jsou jednoduché – pro uložení malého lodního vaku, jiné jsou vybaveny popruhy pro uchycení vodní pumpy, píšťalkou pro zvýšení bezpečnosti a úchyty například pro záchranné prostředky, jako je tow line či paddlefloat.