Vodotěsný program

Hlavní částí našeho výrobního programu je výroba různých voděodolných obalů, vaků a pytlů nejen pro vodáky, ale i pro potápěče, jeskyňáře, myslivce, rybáře či různé expedice.

Vodotěsné pytle a batohy

Převážná většina našich lodních vaků je uzavírána obecně používaným rolovacím systémem a zapínáním na přezky. Úroveň vodotěsnosti závisí na kvalitě zarolování. Pokud je pytel správně zarolován, ponechán v něm vzduch, který dovnitř nepustí vodu, pak lze vaky považovat za plně vodotěsné. Vaky mohou být vyráběny s jakýmkoliv potiskem vhodné velikosti, případně i vícebarevná loga a obrázky jsou možné, ale odrazí se tato skutečnost na ceně výrobku. Další výhodou našich vaků je jejich snadná opravitelnost.

Vodotěsné obaly na mapy, doklady a elektroniku

Většina z našich obalů na mapy a doklady je vyrobena z nízkogramážních materiálů, převážně oboustranně nánosovaných. Výrobky jsou svářené opět s rolovacím uzávěrem, vybaveny „D“ kroužky pro upevnění provázků a šňůrek k zavěšení na krk či k zavazadlu.

Obaly na drobnou elektroniku jsou obdobné jako obaly na doklady s výjimkou obalu na mobilní telefon, jehož jedna forma je nafukovací, takže obal je nejen vodotěsný, ale po pádu do vody i plave.

Voděodolné tašky a palubní vaky

Do této modelové řady patří praktické a víceúčelové tašky Jezevčík a palubní vaky pro mořské kajaky.

Voděodolné tašky mají široké uplatnění od použití při vodních sportech jako potápění a kanoistice až po využití jako brašen na motorky a čtyřkolky. Jedná se o obecně známe tašky jezevčík vyráběné z Cortex a Polymaru, které oproti lodním pytlům nabídnou lepší přístup k jejich obsahu a nabízí praktické uši pro přenášení na kratší vzdálenosti.

Palubní vaky pro seakajaky jsou vyrobeny převážně z oboustranně nánosovaných textilií vyšší gramáže, jako je Plastel, Plasten apod. Některé jsou jednoduché – pro uložení malého lodního vaku, jiné jsou vybaveny popruhy pro uchycení vodní pumpy, píšťalkou pro zvýšení bezpečnosti a úchyty například pro záchranné prostředky, jako je tow line či paddlefloat.

Speciální vaky, obaly na kytary či bubny

Pro vodáky dále vyrábíme o voděodolné obaly na kytary v různém provedení – varianty se liší převážně upínaním a řešením úchytů. Model Basic je jednoduchý obal na kytaru svařený na plocho a s řešením upínání pomocí sepnutí dvou přezek u rolované části. Model Lux naopak nabízí propracováné tvarování, lepšší ochranu před nárazy a praktické odepínací zádové popruhy pro přenášení na delší vzdálenosti.

Ploché

Ploché vaky v rozsahu objemu od 3 do 40 litrů, vyrábíme z jednostranně nánosovaného nylonu nižších gramáží, v základní barevnici, převážně červená a modrá, uzavírání je klasické na rolovací uzávěr s trojzubými přezkami. Jsou svařeny naplocho, tím pádem jsou skladnější, v okamžiku kdy je momentálně nepotřebujeme. Další výhodu plochých vaků je jejich jednodušší výrobní postup a tím pádem nižší cena .

 

Light

Mají dno kruhového tvaru a jsou tedy tvarově zajímavější a prostornější. Jejich litráž může být také od 1 do 60 litrů v rozbaleném stavu. Materiálově jsou používány obdobné materiály jakou plochých vaků, ale lze (raději od objemu 5 až 8 ltr) použít i materiály těžší (na bázi Cordury) i oboustranně nánosované (např Plastel, Polymar, Tarpaulin). I přes to je řadíme mezi tzv „light“ verze. Variace materiálů může být různá, tedy i barevnost. Vaky mohou být i dvoubarevné, kdy je jiné barvy například část pláště a dno, případně i vícebarevné, ovšem tím se zvyšuje pracnost a tím i cena výrobků. V některých případech na přání zákazníků umíme vybavit dno poutkem nebo loďák držadlem či jedním nosným popruhem, ovšem to spíše patří do zakázkové práce, série toto nevyžaduje.

Modifikace lehkých pytlů může mít materiálové odchylky a i odchylky technologického zpracování. Transparentní pytle jsou vyrobeny z materiálu Plasten, jsou průsvitné a je možné v nich vidět, co kde mám uloženo. Extra lehké vaky jsou vyrobeny převážně ze softových materiálů jak na bázi nylonu tak polyesterového Ripstopu, kteréžto nánosované tkaniny jsou velmi lehké – zajímavá je tedy váha vaků. Jsou šité a tepelně tejpované (podlepené) a tím pádem opět v případě správného rolování i vodotěsné. Využívají je nejen vodáci, kteří spíše k nim nemají důvěru pro relativně slabší tkaninu, ale zvláště jsou využívány jako vodotěsné vložky pro běžné batohy, které se vodotěsné nevyrábějí (bylo by to náročné a drahé). Potřebuji-li mít v ruksaku doklady v suchu či spacák, pak jej dám do takovéhoto vaku a těch 20 gramů váhy navíc unesu. VF případě, že jej nepotřebuji, stačí jej zmuchlat do kapsy a nevím o něm.

 Voděodolné batohy

Jsou spíše větší vaky se zádovými popruhy pro nošení na zádech. V podstatě nejoblíbenější vodácké pytle. Vyrábíme standartně v litrážích 40,60,80 a 100 ltr, ale i jiné objemy jsou možné. Jsou svářené a spíše z těžších materiálů (Cortex, Polymar apod) , to proto, že slabší materiály nedodrží náš požadavek nosnosti. Běžně uvádíme nosnost zádových popruhů 30 kg. Největší nebezpečí poškození vzniká při „trhu“ – při neodborné zvedná vaky ze země. Prostě na záda je dáváme tak jako batohy. Zádové popruhy mohou být jednoduché – prostě dva popruhy pro přenesení jezu, odnesení věcí na nádraží podobně. Na dlouhé nošení vak na zádech bývá neklidný.

Pro delší nošení ( na expedice do teplých či zimních krajin či přenášení nafukovacích lodí apod) bývají lepší popruhy expediční „EX“ – s jednoduchým bederním a prsním popruhem. Přece jen se dají lépe uchytit na těle a lépe se nesou. Navíc tyto vaky umíme dělat i v obdélníkovém průřezu dna, nikoliv jen kulatém. Vak pak pěkně sedí na zádech. Navíc je variabilní i zapínání EX lodního vakům, nejen klasicky proti rolování, ale i do stran a stažení přes náklad směrem dolů.

Třetí možné provedení je „LUX“ , které spíš bude patřit k přepravním batohům. Opět obdobný systém voděodolného vaku větších litráží, ale v podstatě pohodlná batohová záda, která jsou dražší a tak je vyšší i cena těchto batohů. Zádový nosný systém může být odnímatelný. Posledním modelem vaků je typ Variant – ten má odnímatelný popruhový systém (ovšem ten jednoduchý) a využívají je zvláště jeskyňáři či zájemci o canyoning, pro jejich variace může být i speciálně přizpůsoben (otvory ve dne pro průtočnost apod. ) . Převážně se dělají z omyvatelných materiálů.

Vodotěsné obaly na mapy, doklady a elektroniku

Většina z našich obalů na mapy a doklady je vyrobena z nízkogramážních materiálů, převážně oboustranně nánosovaných. Výrobky jsou svářené opět s rolovacím uzávěrem, vybaveny „D“ kroužky pro upevnění provázků a šňůrek k zavěšení na krk či k zavazadlu.  Obaly na drobnou elektroniku jsou obdobné jako obaly na doklady s výjimkou obalu na mobilní telefon, jehož jedna forma je nafukovací, takže obal je nejen vodotěsný, ale po pádu do vody i plave.

Obaly na mapy

Obaly na mapy jsou vyrobeny z folií obecně tlouštky kolem 0,3 mm na bázi PU či PVC, samozřejmě průhledných, aby bylo možné mapy číst i přes ně. Mohou být vybavený šňůrkou k zavěšení na krk, suchým zipem k upevnění na přední brašnu na kole nebo karabinkami pro upevnění na palubu mořského kajaku.

Obaly na doklady

Jsou na plocho svářená jednoduchá pouzdra, která slouží k uchování dokladů a peněz v suchu za každých okolností.

Standartně se nabízejí v rozměrech A5 a A6.

Obaly na mobilní telefony, touchpady a smartphony

Nabízíme několik variant vodotěsných obalů pro mobilní telefony, přičemž každá disponuje přední fólií, která nejenže propouští zvuk, ale nebrání ani použití dotykového displaye. Přestože je při správném uzavření zaručena jejich vodotěsnost, není důvod je při nutnosti uskutečnit hovor, napsat sms, či přečíst email vytahovat z bezpečí obalu.

Varianty zahrnují jednoduchý model Basic a pokročilý model Lux, který se dá přifouknout a disponuje poutkem na ruku a také praktickou klipsnou na popruh či opasek.

Voděodolné tašky a palubní vaky

Do této modelové řady patří praktické a víceúčelové tašky Jezevčík a palubní vaky pro mořské kajaky.

Suché tašky Jezevčík

Voděodolné tašky mají široké uplatnění od použití při vodních sportech jako potápění a kanoistice až po využití jako brašen na motorky a čtyřkolky. Jedná se o obecně známe tašky jezevčík vyráběné z Cortex a Polymaru, které oproti lodním pytlům nabídnou lepší přístup k jejich obsahu a nabízí praktické uši pro přenášení na kratší vzdálenosti.

Tašky Jezevčík se standartně vyrábějí ve velikostech 20l, 40l, 60l, 80l a 100l.

Suché tašky Jezevčík Variant

Nyní umíme nabídnout nejpoužívanější objemy tašek Jezevčík, tj. 60 a 80 litrů, v provedení Variant, tedy s jednoduššími uchy, ale zato se snímatelnými popruhy na záda, takže je lze nosit i na zádech na delší vzdálenost.

 

Palubní vaky

vyrábíme jak ve voděodolné tak například v síťované formě a použitelné jsou na většinu mořských kajaků. Materiálově jsou vyrobeny převážně z oboustranně nánosovaných textilií vyšší gramáže, jako je Plastel, Plasten apod. Některé jsou jednoduché – pro uložení malého lodního vaku, jiné jsou vybaveny popruhy pro uchycení vodní pumpy, píšťalkou pro zvýšení bezpečnosti a úchyty například pro záchranné prostředky, jako je tow line či paddlefloat.

Speciální vaky, obaly na kytary či bubny

Loďákovaky

Specialitou jsou loďákovaky – tedy lodní vak tvarovaný do zádě kajaku s nafukovací částí, která zabezpečuje zajištění kajaku proti potopení. Používají se pro kajakářské expedice do nepřístupných míst, kde je třeba s sebou vézt většinu nákladu několik dní. Pak se do vaku zabalí například spací pytel, stan a další potřebné vybavení, vak se zaroluje a ještě nafoukne, takže se v něm věci utěsní a pokud dojde k převržení lodě a jejímu nekontrolovanému plavání řekou je loď vzduchem v loďákovaku nadnášena.

Obaly na kytary a bubny

Pro vodáky pak vyrábíme o voděodolné obaly na kytary v různém provedení a přestože to není příliš vodácká záležitost, některé naše vaky jsou používány na bezpečný transport afrických bubnů, zvláště jako ochrana proti vlhku.

Varianty se liší upínaním a řešením úchytů. Model Basic je jednoduchý obal na kytaru svařený na plocho a s řešením upínání pomocí sepnutí dvou přezek u rolované části.

Model Standart je lépe tvarovaný a poskytuje lepší ochranu pro hlavu kytary. Zapínaní je řešeno stahovacími popruhy na bocích a pro přenášení slouží šikovný úchyt.

Model Variant/Lux nabízí oproti modelu Standart praktické odepínací zádové popruhy pro přenášení na delší vzdálenosti.