Nafukovací produkty

Nafukovací vaky do lodí

Nafukovací vaky do špic a zádí kajaků

Jsou vyráběny z folií nebo nylonových nánosovaných tkanin nižších gramáží. Převážně pro jejich výrobu používáme folie PVC, jen výjimečně PU (pro jejich výrazně vyšší cenu, ale nikoliv výrazně vyšší vlastnosti) o sílách mezi 0,25 až 0,4 mm. Tvarování je tvořeno podle požadavků lodí a jsme schopni dělat vaky všech velikostí pro různé typy a velikosti kajaků. Vaky jsou vybaveny tou správně dlouhou hadičkou aby bylo možné je pohodlně nafukovat z otvoru pro sezení jezdce. Konec hadičky je vybaven buď prostým kolíčkem, coby ventilkem, nebo ventily Carmo (zatlačovací) resp. Halkey-Roberts (šroubovací). Podle velikosti vaku, může být i různý průměr hadičky . Nylonové vaky nejsou elastické (proto musí mít jiný tvar než ty z folie) , ale zase více vydrží na oděr a jsou dražší, ovšem zase lehčí. U folií je možná barevná kombinace mezi modrou a transparentní resp. mléčnou folií, u nylonu převažuje červená a modrá.

 

Nafukovací vaky do kanoí včetně bočních vaků

Do uzavřených či polozavřených kanoí lze použít podobné tvary jako jsou kajakové a to do špice i zádi kanoe. Do uzavařené kanoe nebo doublekajaku jako bylo TopoDuo, vyrábíme i středové vaky. Do otevřených kanoí jsou vyráběny i boční vaky a průměru cca 16 cm a délky ¾ kanoe, vevázané k jejím bortům. Obdobné vaky jsou využívány i u skládacích kajaků (např jsme tyto vyráběly pro světoznámou firmu Klepper).

U folií je možná barevná kombinace mezi modrou a transparentní resp. mléčnou folií.

 

Nafukovací vaky do otevřených kánoí OC1 a OC2

Jsou převážně dělány podle požadavků zákazníků. Dnes je vyrábíme pro dvě evropské firmy. Vyrábí se jen z nylonu pro jeho oděruvzodornost. Jsou to velké vaky s velkým objemem, které vyplňují prostor otevřené kanoe a brání vodě aby v ní zůstala při zalití.

Pro otevřené kanoe jsou tyto vaky vyráběny z nylonu, u kterého lze zvolit červenou, nebo modrou barvu.

Nafukovací vaky do plachetnic Optimist

A dalších plachetnic jsou spíše zakázková práce, velké serie v tomto směru zatím neděláme, používán je na menší vaky PVC foil a na větší raději opět nylon.

Pro plachetnice jsou tyto vaky vyráběny z nylonu, u kterého lze zvolit červenou, nebo modrou barvu.

Nafukovací vaky do skládacích kajaků

jsou obdobou bočních vaků kanoí, viz výše.