Přejít na obsah
 • 1

  Příslušenství lodí HG Sport

  je vhodné i pro použití v opravdu extrémních podmínkách. Od džungle po ledové moře se na kvalitu našich výrobků můžete spolehnout!

 • 2

  Lodní pytle HG Sport

  mají více než 20letou tradici a díky kvalitnímu provedení patří k nejpoužívanějším lodním pytlům v Evropě. V ucelené produktové řadě si každý najde to správné provedení a velikost.

 • 3

  Vybavení pro záchranáře

  je další z příkladů naší zakázkové výroby. Umíme na míru vyrobit vodotěsné tašky a batohy na výstroj, házecí pytlíky s plouvoucími lany a mnohé další záchranné pomůcky.

Záchranné pomůcky 

Záchrana je dalším oborem naší činnosti, tedy nikoliv jako taková, ale výroby pomůcek pro ni. Z vodáckého hlediska jde hlavně o házecí pytlíky, tažná lana, plovací vaky na pádla, nafukovací vaky do lodí jako zabezpečení proti potopení a další drobnosti.  

Házecí pytlíky a hopšňůry pro vodní záchranu

Jsou vyrobeny z materiálu podobného korduře, tedy velmi odolného proti oděru a poškození, barevně v barvě červené a žluté - tedy tak aby byl ve vodě ideálně vidět. Lano je použito plovoucí o průměru 10 mm také červeno žluté, tedy skvěle viditelné. Plovací deska na dně vaku zajišťuje jeho dobré použití. Délka lana odpovídá deklarované délce použití. K házecím pytlíkům můžeme přiřadit i náš záchranný systém nazývaný z historického důvodu „Django“.

Házecí pytlíky kulaté 

Střih našich házeček je vymyšlen ideálně tak, aby kuželový tvar zabezpečoval jak dobré ukládaní lana do vaku při jeho balení tak dobré rozvinutí lana při hodu. Přitom toto řešení je jednoduché a praktické.  Uzavírání je jednoduché na samosvorku , tedy i zmrzlými prsty či v rukavici použitelné. Pokud nedojde k poškození lana oděrem o ukážky v řece či na březích jsou naše házečky použitelné dlouhodobě. Délky, které vyrábíme jsou 10, 15, 20, 25, 30 a 35 m. Od 25 m jsou délky používány pro vývoz na východní trhy

 

Házecí pytlíky ploché

Jsou konstrukčně obdobné jako výše uvedené. Rozdíl je v jejich tvaru, který je plochý, aby bylo možné házečku uložit do kapsy v plovací vestě. Část těla těchto házecích pytlíků je vyrobena ze síťoviny,a by pytlík při nepoužívání lépe prosychal. Přesto je konstruován tak,a by při opětovném použití bylo možno do něj nabrat vodu a opakovat rychle a účelně hod. Ploché házecí pytlíky vyrábíme v délkách 15 a 20m.

 

Záchranný systém "Django"

Popruh, který je pomocí přezek uchycen v pase na těle vodáka. na tomto širokém popruhu je na jedné ruce s pomocí užších popruhů a menších přezek uchycen házecí pytlík 15 nebo 20 m kulatý a na druhé straně 5-10 m dlouhý „flip line“, či jinak použitelná záchranná šňůra. Přívěškem může být i karabina. Obě lana lze efektivně rychle z opasku sejmout a rychle použit. Pak opět přidělat. Tato pomůcka nachází uplatnění hlavně u raftových průvodců či vědoucích dětských oddílů.

Hopšňůra

Tato záchranná pomůcka se používá k záchraně materiálu, spíše drobnějšího. Navázat na sebe nebo i na loď krátkou i když pružnou šňůrou zachraňovanou loď plnou vody nebo dokonce plovoucího vodáka může být bez možnosti šňůru rychle uvolnit nebezpečné pro samotného zachránce. 

 

 

 Vodotěsné obaly na lékarničky

Vodotěsné lékarničky

Z velmi dobře viditelného materiálů vyrábíme vodotěsná pouzdra na lékarničky, které ve dvou velikostech dodáváme vč. obsahu, nebo bez něj.

Součástí obsahu již vybavených lékarniček je leukoplast,pružné obinadlo, gázový, kompresní a tlakový obvaz, hotový obvaz, šátek trojcípý, pružné obinadlo, nůžky a chirurgické rukavice.

 

Tažné systémy pro vodní záchranu

 

Tažná lana (tow line) pro seakajaking

anglicky tow line, německy Schleppleine – obal s vnitřním lanem o průměru ideálně kolem 6 mm, používaném na vodních plochách k záchraně a to většinou tažením. Provedení jsou různá, opět převážně na vývoz. 

Obaly z lehčích tkanin bývají vybaveny reflexními pruhy. Doplňkem jsou plováky jako součást celého systému. Použité lano je vysokopevnostní a samozřejmě plovoucí. 

 


Plovací vaky na pádla

Paddlefloats pro záchranu na vodní ploše

nasaditelné na list pádla a převážně nafukovací, jsou užívány k pomocné záchraně na vodních plochách. Model jsou různé od jednoduchých po složitějších od jednokomorových po dvoukomorové. Převážně v červené max. žluté barvě, opět aby byly dobře na vodě vidět. Materiálově je neipoužívanějším materiálem Nylon 210 nebo Softplein.

 

Vaky do lodí proti potopení a dekompresní bóje

Nafukovací vaky do lodí či dekompresní bóje již mohou patřit do nafukovacích produktů, ale v zásadě je lze i řadit do záchranných resp. Ochranných prostředků, ale vyplnění lodě nafukovacím vakem zabraňuje jejímu potopení a tím i obtížím při její záchraně.