Přejít na obsah
 • 1

  Příslušenství lodí HG Sport

  je vhodné i pro použití v opravdu extrémních podmínkách. Od džungle po ledové moře se na kvalitu našich výrobků můžete spolehnout!

 • 2

  Lodní pytle HG Sport

  mají více než 20letou tradici a díky kvalitnímu provedení patří k nejpoužívanějším lodním pytlům v Evropě. V ucelené produktové řadě si každý najde to správné provedení a velikost.

 • 3

  Vybavení pro záchranáře

  je další z příkladů naší zakázkové výroby. Umíme na míru vyrobit vodotěsné tašky a batohy na výstroj, házecí pytlíky s plouvoucími lany a mnohé další záchranné pomůcky.

Příslušenství k lodím 

Špricdeky a krytí límců

Díky mnohaletým zkušenostem s výrobou krycích zástěr (špricdek) a krytů límců kajaků a kanoí umíme jako jedni z mála firem na světě vyrobit produkt se skvěle padnoucím střihem na jakýkoliv límec lodi. V našem portfoliu špricdek a krytů límců je aktuálně několik desítek modelů a bezpočet velikostních provedení, které se pohybují od cenově velmi dostupných jednoduchých modelů pro nenáročné uživatele, až po velmi propracované modely s kapsami, kšandami, integrovanými vodotěsnými úschovnými komorami a dalšími nadstandartními prvky, které ocení náročnější vodáci. 

  

Nylonové špricky pro všechny druhy a velikosti kajaků a kanoí

Špricdeky neboli krycí zástěry na kajaky a kanoe jsou vyráběny v mnoha modifikacích provedení (kapsičky, kšandy, zipy a další vychytávky) , v mnoha velikostech podle typů kajaků a převážně z nylonů a jsou jak šité a podlepované, tak svářené. Prostě sortiment modelově snad nejrozmanitější a to jak provedením tak materiálem i barvami.

Nylonové přepravní kryty pro kajaky a kanoe

O krytech platí totéž co o špricdekách, snad jen kapsičky na nich nejsou, i když jednou ze specialit je kryt se zipem a vnitřní síťovinou, takže nasadíte kryt na loď, rozepnete zip vložíte mokré věci a odjedete na další místo. Tam sejmete celý kryt a pověsíte na věšák, strom či kam a věci vám pěkně prosychají.

 

Sedačky a opěrky do lodí

Jednoduše vybavené kajaky a kanoe, které jsou levnější a proto pro mnoho zákazníků zajímavé cenově, můžete doplnit o některé naše další výrobky.

Sedačky do kajaků

Pro jednoduché plastové sedačky v kajacích děláme různé sedačky z pěny, které činí sezení v kajaku pohodlnější. Totéž platí o sedácích, vlastně jakýchsi polštářcích na sedačky do otevřených kanoí. 

Sedačky do kánoí

Většina Vyder má tvrdou dřevěnou sedačku a ne každý je ochoten odsedět 20 km na takovéto sedačce. S naší sedačkou se neotlačí a navíc vybere -li si sedačku s opěrkou může se i při plavbě pohodlně opřít.

Kempové sedačky do kánoí

Jsou taktéž upevnitelné takřka na jakoukoliv stávající sedačku v kánoi, ale zároveň je lze využít v kempu u ohně, nebo k pikniku u břehu. Jedná se o velmi univerzální sedačku, která je použitelná v jakékoliv situaci. 

 

 

Opěrky (šité a svářené, nikoliv plastové lisované)

Zádové opěrky do kajaků jsou jednoduché a jednoduše namontovatelné s pomocí šňůr a popruhů do drtivé většiny kajaků. Zatímco originál opěrka by vás stála velké peníze, ta naše vyjde méně než polovic.

 

Palubní vaky pro turistické kajaky

 

Palubní vaky

vyrábíme jak ve voděodolné tak například v síťované formě a použitelné jsou na většinu mořských kajaků. Materiálově jsou vyrobeny převážně z oboustranně nánosovaných textilií vyšší gramáže, jako je Plastel, Plasten apod. Některé jsou jednoduché – pro uložení malého lodního vaku, jiné jsou vybaveny popruhy pro uchycení vodní pumpy, píšťalkou pro zvýšení bezpečnosti a úchyty například pro záchranné prostředky, jako je tow line či paddlefloat.